Najczęściej zadawane pytanie

Kilka najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów


Czy wykonujemy jedna sztukę nadruku?

Tak wykonujemy nadruki niskonakładowe od 1 szt, posiadamy maszyny przystosowane do wydruków małej ilości.


Czy to się nie spiera? Ile wytrzyma taka koszulka?

Trwałość koszulki zależy od jej jakości. Wszystkie nadruki wykonujemy według zaleceń producentów maszyn oraz materiały eksploatacyjne jakich używamy są najwyższej jakości. Jeśli będą państwo stosować się do przepisów prania i konserwacji to długo można się cieszyć swoją własną i niepowtarzalną koszulką z nadrukiem. Trwałość i jakość nadruku  jest uzależniona od gatunku materiału na jakim drukujemy.  Jeśli decydujemy się na produkt w niskiej cenie ( reklamowy ) to zarówno trwałość jak i jakość nie będzie wysoka.


Jak duży potrafimy wykonać nadruk?

Wielkość nadruku w przypadku druku cyfrowego DTG 400 x 500 mm. Sitodruk teoretycznie nie ma ograniczenia jest to uzależnione od wielkości matryc jakie zostaną zastosowane, wielkość standardowa uznawana jest do 400 x 450 mm. Nadruki dużych formatów w technice sitodruku stosuje się przy większych nakładach produkcyjnych. Technika sitodruku jak i sitodruku transferowego mamy możliwości drukowania poprzez szwy, zadrukowania 90% powierzchni pleców na gotowym produkcie.


Ile kosztuje nadruk?

Minimalne nakłady 1-3 szt posiadają stałe ceny, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem detalicznym nadruków poprzez wiadomość email.

Ilości druku powyżej 3 szt  wyceniana jest indywidualnie.

Koszt nadruku obliczany jest na podstawie kilku informacji

  • Ilość sztuk tego samego nadruku

Daje nam to możliwości dopasowania technologij druku do państwa potrzeb aby zoptymalizować koszt.

  • Rozmiar nadruku oraz czy jego wielkość jest taka sama na wszystkich produktach

Na podstawie tej informacji jesteśmy w stanie obliczyć zużycie materiałów eksploatacyjnych oraz w przypadku zmiany rozmiaru obliczyć czas oraz ilość ewentualnych matryc.

  • Na jakim kolorze materiału ma być wykonany nadruk

Kolor podłoża ma znaczenie w przypadku intensywności barw i odwzorowania projektu oraz zastosowania odpowiedniej technologij druku

  • W jakim miejscu ma być wykonany nadruk np: przód koszulki, plecy, rękawek, kaptur

Umiejscowienie nadruku ma znaczenie podczas druku na wyrobach gotowych –  koszulkach, bluzach, swetrach, spodniach itp . W przypadku powierzchni płaskiej takiej jak plecy nie ma toznaczenia, lecz jeśli nadruk ma być umiejscowiony na rękawie, nogawce lub kołnierzu wydłuża to czas oraz zmienia technologię produkcji.

  • Ilość kolorów w projekcie, jego intensywność barw oraz technika w jakiej jest przygotowany.

Intensywność braw ma znaczenie przy druku cyfrowym DTG ( ustawienia zużycia tuszy )  jak i przy sitodruku (ilość przedruku w tym samym miejscu tego samego koloru ). Ilość kolorów ma znaczenie przy sitodruku – do każdego koloru przygotowywana jest matryca sitodrukarska.

  • Format pliku w jakim jest do nas dostarczony projekt

Do każdej technologij druku potrzebne jest przygotowanie grafiki w odpowiednim formacie np sitodruk- AI, CDR, PDF, PSD skala 1:1 rozdzielczość 300 dpi

Druk cyfrowy DTG – JPG, PNG ( minimalny rozmiar 800 px ) w przypadku druku z wykorzystaniem koloru białego na ciemnej tkaninie plik powinien mieć przezroczyste tło

Nadruki wykonywane folią FLOCK I FLEX musza być opracowane w oprogramowaniu wektorowym Adobe Illustrator, Corel Draw  – potocznie zwane krzywymi.


Czy mogę przynieść własny produkt do nadruku? 

Tak można dostarczyć do nas własną odzież:   koszulkę, bluzę, spodenki,  koszulę itp.

Drukujemy na powierzonych nam produktach przez naszych klientów lecz prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia składu materiału i możliwości dopasowania technologij druku.